Wtorek, Grudzień 29, 2009, 21:52

Avatar

Są filmy, które po prostu trzeba obejrzeć w kinie. Avatar jest niewątpliwie jednym z nich. Siedząc sobie wygodnie w kinie, w stylowych okularach 3D informujących uprzejmie, że posiadają chip anyzłodziejowy, pozwalasz się zabrać do Pandory. Nigdy świat innej planety (tutaj księżyca) nie był tak blisko, tak na wyciągnięcie ręki, i nie był tak piękny. I kij z tym, że fabuła prosta jak budowa cepa i trailer dla niej wystarczy. Liczy się tylko ten moment, kiedy ty pragniesz wejść w ciało avatara i pozostać.
I jeszcze może ten drugi, kiedy zastanawiasz się, czy w realnym świecie jeden człowiek jest w stanie ocalić coś, co cała reszta próbuje zniszczyć. Ale przecież wszyscy lubimy bajki.
Polecam.

[ Skomentuj ]

 

Czwartek, Grudzień 22, 2005, 22:36

Cóż rzec jak zawsze chylę czoła przed mistrzostwem pana Pratchetta. Chyba żaden inny autor w sposób równie niewymuszony bawi i uczy. A Świat Dysku z wiedźmami, magami i Fig Mik Figlami niby tak odległy od naszego a jakże jednak bliski.

Dla bardziej wtajemniczonych.
Już wiemy, że nawet na kredzie rodzą się czarownice. Teraz Akwila wyjeżdża pobierać nauki do panny Libelli (której jest trochę "więcej") - oczywiście jak zostać prawdziwą wiedźmą. Niestety jej śladem podąża Współżycz - coś pradawnego, przerażającego i nieśmiertelnego. A w ślad za Akwilą i Współżyczem podążają.. ależ tak Fik Mik Figle - bo przecież należy chronić swoją byłą ciut Wodzę. Niezmiernie przydatna okazuje się być owcza wełna, terpentyna i oczywiście tytoń "Wesoły Żeglarz". Nie może także zabraknąć Babci Weatherwax.


Uczenie się, jak nie robić czegoś, jest równie trudne jak nauka, jak to coś robić. A może i trudniejsze. Byłoby dostrzegalnie więcej żab na świecie, gdybym się nie nauczyła nie zamieniać ludzi w nie. O różowych balonach nie wspomniawszy. (...) Właśnie dlatego wszystkie wędrujemy, doktoryzujemy się i w ogóle - powiedziała panna Weatherwax. - No i dlatego, że dzięki nam ludzie stali się odrobinę lepsi.

Polecam gorąco.

[ Skomentuj ]

  dalej »  

Script by Alex